Joutsan Seudun Pallo ry:n vuosikokous pidettiin Huttulassa viikko sitten maanantaina. Kokouksessa käsiteltiin sääntömääräiset asiat sekä palkittiin vuoden menestyjiä.

Seuran hallinnossa tapahtui muutoksia, kun Verneri Natri, Matias Paappanen ja Jarmo Keihäsniemi jättivät paikkansa johtokunnassa. Keihäsniemi on ollut johtokunnassa mukana vuodesta 2012 lähtien. Vuonna 2015 Keihäsniemi siirtyi varapuheenjohtajaksi ja viimeiset kaksi vuotta hän toimi seuran puheenjohtajana.

Uudeksi puheenjohtajaksi valittiin Tuukka Hentinen, joka on toiminut kuluneella kaudella seuran varapuheenjohtajana. Johtokunnan uusiksi jäseniksi valittiin Petri Hentinen ja Kaisa Ekegren. Johtokunnassa jatkavat vanhoista jäsenistä Hentisen lisäksi myös Kati Heino, Merja Saarela, Tony Kankainen ja Liisa Alfthan.

Kokouksessa palkitut jalkapalloilijat: Atte Saari (Miehet), Eetu Manninen (P15), Niilo Tuomi (P13), Usva Oksanen ja Anaan Elwan (pallokoulu).

Muut palkitut: Eeli Eklund (junnut lentopallo), Jere Mara (johtokunnan stipendi), Sanni Nyberg (vuoden seuratoimija), Elina Muttilainen, Silja Seppälä ja Iiris Varjoaho (Konstan stipendi).

Jonna Keihäsniemi

Yläkuva: Yhteiskuvassa vuosikokouksessa paikalla olleet palkitut toimijat ja harrastajat. Kuva: Liisa Alfthan.

Alakuva: Seuran tuleva puheenjohtaja Tuukka Hentinen (oik.) välitti kiitokset vuosien seuratyöstä väistyvälle puheenjohtajalle Jarmo Keihäsniemelle (vas.). Kuva: Liisa Alfthan.

Tagged with →