Rusi Ridersin seuramestaruuskilpailut

Ratsastusseura Rusi Ridersin esteratsastuksen seuramestaruudet kilpailtiin 29.6.2019.

Juniorit: estemestari Loviisa Sievänen / Haverstein´s Rosanna, estehopeaa Edith Heinonen / Bailando, estepronssia Elli Saarinen / Elskverdig Foss 49 F.

Seniorit: estemestari Anna Onali-Ovaska / Vahva, estehopeaa Miia Valtonen / Iso-Irmeli, estepronssia Anu Fagerholm / Vahva.

Rusi Ridersin kouluratsastuksen seuramestaruudet kilpailtiin 27.7.2019.

Juniorit: koulumestari Anni Rasmus / Ditto Power, kouluhopeaa Elli Saarinen / Elskverdig Foss 49 F, koulupronssia Katariina Fagerholm / Haaralan Vanilia.

Seniorit: koulumestari Johanna Järvinen / Jasmikka, kouluhopeaa Anna Onali-Ovaska / Ditto Power, koulupronssi Anu Fagerholm / Vahva.

Yleisurheilun 9–13-vuotiaiden piirinmestaruuskilpailut Heinolassa 24.-25.7.2019

P12 200 m: 2. erä 1) Benedict Seppälä JoPo 28,07, 2) Tobias Moreno LahdA 30,66, 3) Pyry Nieminen AsikkRai 31,53, 4) Olavi Sivén LahdA 31,97.

P12 Kuula: 1) Benedict Seppälä JoPo 11,36, 2) Tobias Moreno LahdA 9,60, 3) Lauri Kouhia HyvsU 8,58, 4) Matias Nieminen AsikkRai 7,98, 5) Pyry Nieminen AsikkRai 7,57, 6) Ilmari Laitinen JoPo 7,16, 7) Touko Tarvonen LahdA 7,13.

P12 Keihäs: 1) Benedict Seppälä JoPo 44,35, 2) Tobias Moreno LahdA 30,80, 3) Oliver Koskelainen LahdA 30,23, 4) Matias Nieminen AsikkRai 27,52, 5) Ilmari Laitinen JoPo 26,18, 6) Pyry Nieminen AsikkRai 23,43.

T13 200 m: Erä 1. 1) Veera Reponen JoPo 28,85, 2) Jade Toivola LahdA 29,65, 3) Moona Ylitalo NastNa 30,66, 4) Hilla Martikainen IitPy 30,81, 5) Sofia Rinne LahdA 30,94.

T11 150 m: Erä 1. 1) Janni Savolainen LahdA 22,35, 2) Suvi Reunanen NastNa 23,32, 3) Iida Piispanen NastNa 25,64, 4) Olivia Fagerholm JoPo 25,64.

T11 1000 m: 1) Hilla Tuominen LahdA 3.25, 2) Suvi Reunanen NastNa 3.44, 3) Janni Savolainen LahdA 3.44, 4) Iida Piispanen NastNa 3.49, 5) Olivia Fagerholm JoPo 4.02, 6) Aino Ahonen HeinI 4.12.

T11 Korkeus: 1) Olivia Ollikka LahdA 140, 2) Janni Savolainen LahdA 140, 3) Hilla Tuominen LahdA 125, 4) Vilma Ryytty LahdA 115, 5) Olivia Fagerholm JoPo 115, 6) Aino Ahonen HeinI 105.

T11 Pituus: 1) Piitu Tourunen LahdA 4,10, 2) Vilma Ryytty LahdA 3,96, 3) Hilla Tuominen LahdA 3,90, 4) Suvi Reunanen NastNa 3,88, 5) Tanja Muotka OrimJy 3,82, 6) Aino Ahonen HeinI 3,54, 7) Olivia Fagerholm JoPo 3,53, 8) Iita Ulmanen NastNa 3,48, 9) Iida Piispanen NastNa 3,45.

Kouvola Junior Games 27.-28.7.2019

T13 60 m: 1) Veera Reponen JoPo 8,35, 2) Sofia Puolakanaho OrJy 8,48, 3) Jenni Seppälä IitPy 8,80, 4) Hilla Martikainen IitPy 8,95, 5) Irem Köksäl KarhU 9,14, 6) Elena Taskinen HelsTa 9,21, 7) Ndey Njie HelsTa 9,24, 8) Saara Huppunen IitPy 9,32.

P13 60 m: 1) Benedict Seppälä JoPo 8,01, 2) Kimi Eskelinen LappUM 8,06, 3) Milo Haapaniemi ElimVau 8,45, 4) Lauri Kylmäpuro HKV 8,58, 5) Eino Mannonen ValkKa 8,77, 6) Olavi Kiiski KarhKa 8,92, 7) Jesse Siren KymKP 9,16, 8) Jesse Tuomainen IitPy 9,24.

P13 Kiekko: 1) Benedict Seppälä JoPo 31,67, 2) Oliver Koskelainen LahdA 27,64, 3) Tobias Moreno LahdA 27,62, 4) Edvard Lindroos NastNa 19,40.

P15 100 m: 1) Luukas Kemppainen JoPo 12,64, 2) Veikko Sundberg KarhKa 12,65, 3) Topi Taskinen MikkKV 13,11, 4) Nuutti Ahtola ValkKa 13,23, 5) Eeli Jauhiainen KuusKi 13,32, 6) Onni Rustholkarhu LahdA 13,85, 7) Veeti Hostikka KarhKa 14,02, 8) Ville Häkämies YlämPy 14,35.

P15 Pituus: 1) Ville Vihertö IitPy 5,83, 2) Topi Taskinen MikkKV 5,32, 3) Luukas Kemppainen JoPo 4,93, 4) Aatu Sihvonen KarhKA 4,84, 5) Samuel Puustinen BorgåAk 4,64, 6) Onni Rustholkarhu LahdA 4,57, 7) Nuutti Ahtola ValkKa 4,46, 8) Ville Häkämies YlämPy 4,46, 9) Anton Hagel KarhKa 4,21.

Tagged with →