Joutsan Seudun Pallo ry. piti vuosikokouksen 10.12.2018 Lamminmäen tiloilla. Yhdistyksen puheenjohtajaksi valittiin Marika Seppälä, jolla alkaa näin ollen neljäs peräkkäinen kausi seuran johtajana. Vanhoista jäsenistä myös Jarmo Keihäsniemi ja Tony Kankainen jatkavat johtokunnassa, samoin johtokunnan kokouksiin tulee jatkossakin osallistumaan myös toiminnanohjaaja Janne Pajunen.

Uusina jäseninä johtokuntaan valittiin Kati Heino, Minna Niemi-Mara, Heidi Mutkala, Merja Saarela, Antti Kahilampi ja Verneri Natri. Nyt valituksi tulleet jäsenet edustavat laajasti seuran eri lajeja sekä joukkueita.

Vanhoista jäsenistä pois jäivät seuran pitkäaikainen sihteeri Riitta Nurminen, Maarit Kotimäki, Niko Rantanen sekä Taneli Rasmus. Heitä ja heidän työpanostaan muistettiin kokouksessa kiitoksin ja kukkasin.

Vuosikokouksen päätteeksi palkittiin jalkapallokauden aikana ansioituneita pelaajia ja toimijoita.
Joukkueittain palkitut pelaajat: Miehet Antti Kahilampi, P03 Aapeli Karppinen, T04/05 Iiris Varjoaho, P06 Ilmari Laitinen, P09/10 Lauri Rehkli.
Frisbeegolf: Tatu Kankainen
Konstan stipendi: Henriikka Haapala ja Eetu Oksanen
Johtokunnan stipendi: Jesse Vuorilampi
Vuoden seuratoimija: Satu Muttilainen
Vuoden aktiivinen kannattaja: Heta-Maija Hintikka

Tarja Kuikka

Kuvassa JoSePan palkitut seuratoimijat. Takarivissä vasemmalta Niko Rantanen, Jesse Vuorilampi, Antti Kahilampi, Satu Muttilainen ja Heta-Maija Hintikka. Keskellä vasemmalta Eetu Oksanen, Riitta Nurminen, Maarit Kotimäki, Henriikka Haapala ja Iiris Varjoaho. Edessä vasemmalta Ilmari Laitinen, Lauri Rehkli, Tatu Kankainen.Tagged with →