Joutsan seurakunta päätti taannoin, että kirkon noin 30 vuotta vanha äänentoistojärjestelmä uusitaan keväällä 2007. Sanoista ryhdyttiin tekoihin viime viikolla, ja tätä luettaessa uusittu äänentoisto alkaa olla käyttökunnossa.
Rakennettu uusi äänentoistojärjestelmä täyttää ensi sijassa normaalin jumalanpalveluksen käyttötarpeet. Näitä ovat puheen, laulun ja kevyen, esimerkiksi kitara tai sähköpiano soitetun, musiikin toistaminen tasaisesti ympäri kirkkoa.
Toissijaisesti äänijärjestelmää käytetään hyödyksi muissa kesäkirkossa järjestettävissä tapahtumissa.
JS Palveluhakemisto
-
Rakennustyöt T:mi Ilkka Luri
Kaikki rakennusalan työt...
-
Paikallislehti Joutsan Seutu
Paikallislehti Joutsan Seutu...
-
Joutsan Nuorisoseura ry / Honkala
Vuokraa Nuorisoseurantalo Honkala....
-
Sarvan Erä ry / Erä-Iitti
Vuokraamme Erä-Iittiä kokousten...
-
Rakennustyöt T:mi Ilkka Luri
Uutisarkistot
Juttuvinkki
Uutisotsikot
UUTISTA PÄIVITETTY: Iiris Ilmosta koskenut virkarikosepäily oli aiheeton – vuokrarästeistä eriävän mielipiteen jättänyttä poliitikkoa epäiltiin tietovuotajaksi
1.2.2023Keski-Suomen Yrittäjäjuhlassa palkittiin ansioituneita yrittäjiä – katso kuvat
1.2.2023Puheenvuoro: Höystösensuon tuulivoimapuisto
1.2.2023Puheenvuoro: Tiedätkö mitä on Peräaukon vieressä?
1.2.2023Oma aikavyöhykkeensä
1.2.2023