Petäjäveden kunnanjohtaja Teppo Sirniö on tulossa mukaan Joutsan kunnanjohtajakisaan. Sirniö ei ole hakenut virkaa, vaan häntä on pyydetty mukaan keskiviikkona pidettävään haastatteluun, johon on kutsuttu kunnanvaltuutetut ja kunnanhallituksen jäsenet.
Teppo Sirniö korostaa, ettei hän ole vielä antanut suostumustaan kunnanjohtajan virkaan. Hän haluaa ennen omaa ratkaisuaan kuulla millainen sopimus Joutsassa olisi tarjolla.
– Minua on pyydetty neuvottelemaan asiasta. Olen kyllä kiinnostunut virasta ja otettu siitä, että minua on siihen kysytty. Katsotaan miten asia menee eteenpäin, kommentoi Sirniö tiistaina.
Vuonna 1951 syntynyt Sirniö on koulutukseltaan sosionomi. Petäjäveden kunnanjohtajana hän on toiminut hieman yli neljä vuotta ja sitä ennen kolmisen vuotta Rautavaaran kunnanjohtajana. Ennen kunnallista uraansa Sirniö on työskennellyt elinkeinoelämän palveluksessa muun muassa johtajana ja yrityskonsulttina.
JS Palveluhakemisto
-
Johannan Kotipalvelu
Siivoukset yksityisille/yrityksille.
-
KOTA Clocks+ Oy
3D tulostettavien muovituotteiden...
-
Fysios Joutsa
Fysios Joutsa tarjoaa...
-
SH Autopalvelu
Autoehostuspalvelua Joutsassa. Ulkopesut...
-
Johannan Kotipalvelu
Keskustelussa
-
Ongelma jäte maskit
28.2.2021, 10:11
-
Harrastepiirit voisivat toimia rajoitetulla osallistujamäärällä
14.2.2021, 18:16
-
Suojatien käyttö
11.2.2021, 11:20
-
Ongelma jäte maskit
Uutisarkistot
Juttuvinkki
Uutisotsikot
Pommin naisilla mitalijuhlaa Aikuisurheiluliiton SM-kisoissa
3.3.2021Ravintolat valmistautuvat sulkemaan ovensa – osa aikoo jatkaa take away -tyyppisesti
3.3.2021Kelkkailija puhalsi suuret lukemat
3.3.2021Talon sähkökeskus roihusi Niemistenkyläntiellä – ei henkilövahinkoja
3.3.2021Pääkirjoitus: Kyllä Suomessa lumen kanssa pärjätään
3.3.2021