Joutsan kunnanhallitus ei maanantain kokouksessaan käsitellyt virallisesti kunnanjohtaja-asiaa, vaikka asia oli alkuperäisillä esityslistoilla. Tosin esityslistojen mukaan tarkoitus oli ainoastaan antaa selonteko valintaprosessin nykyvaiheesta kunnanhallitukselle.
– Tämä on niin suuren luokan asia, että ottaa aikaa saada se kuntoon. Myös riittävän yksimielisyyden saaminen jonkun taakse vie aikaa, kommentoi kunnanhallituksen varapuheenjohtaja Terttu Hentinen.
Kunnanvaltuusto kokoontuu tällä tietoa 27.9. päättämään kunnanjohtaja-asiasta ja kunnanhallitukseen valinta viedään todennäköisesti 6.9. tai 13.9. Tällöin pitäisi jo tulla esille nimiä esitykseksi kunnanvaltuustolle.
JS Palveluhakemisto
-
Joutsan Demarit ry
Vuokraamme kunnostetut, esteettömät...
-
Joutsan Huttula
Nelostien helpoin pysähdys....
-
Kukkatiimi
Kukkakaupan kaikki palvelut...
-
Joutsan Nuorisoseura ry / Honkala
Vuokraa Nuorisoseurantalo Honkala....
-
Joutsan Demarit ry
Uutisarkistot
Juttuvinkki
Uutisotsikot
UUTISTA PÄIVITETTY: Iiris Ilmosta koskenut virkarikosepäily oli aiheeton – vuokrarästeistä eriävän mielipiteen jättänyttä poliitikkoa epäiltiin tietovuotajaksi
1.2.2023Keski-Suomen Yrittäjäjuhlassa palkittiin ansioituneita yrittäjiä – katso kuvat
1.2.2023Puheenvuoro: Höystösensuon tuulivoimapuisto
1.2.2023Puheenvuoro: Tiedätkö mitä on Peräaukon vieressä?
1.2.2023Oma aikavyöhykkeensä
1.2.2023