Joutsan Pommin hiihtotiimi lähtee hakemaan mitaleita viikonvaihteen SM-hiihdoista Rovaniemeltä vahvalla edustuksella.
Perjantaina 26.3. naisten 5 km kisassa ovat mukana Terhi Hämäläinen, Satu Kekkonen, Pirjo Porvari, Riitta-Liisa Lassila ja Mirva Rintala.
Samana päivänä miesten kympillä hiihtävät Tomi Oittinen, Jukka-Pekka Ojala, Ville Kinnunen, Juha Lallukka, Matti Heikkinen ja Sami Repo
Lauantaina 27.3. pommin miehet ja naiset ovat mukana sprinttiviestissä.
Sunnuntaina 28.3. naisten 30 km kisan hiihtävät Pirjo Porvari ja Mirva Rintala. Sunnuntain miesten 50 km kisassa ovat mukana Olli Salmela, Jukka-Pekka Ojala, Tomi Oittinen, Mika Myllylä, Ville Kinnunen ja Sami Repo.
JS Palveluhakemisto
-
Ansioniemen Sähkö Oy
Sähkötyötä ammattitaidolla. Sähköasennukset...
-
Hoivapalvelu Kaisla Oy
Kotihoidon palvelut mm....
- Hyvinvointi- ja terveyspalvelu Hanna Ojala
-
Kukkatiimi
Kukkakaupan kaikki palvelut...
-
Ansioniemen Sähkö Oy
Keskustelussa
-
Ongelma jäte maskit
28.2.2021, 10:11
-
Harrastepiirit voisivat toimia rajoitetulla osallistujamäärällä
14.2.2021, 18:16
-
Suojatien käyttö
11.2.2021, 11:20
-
Ongelma jäte maskit
Uutisarkistot
Juttuvinkki
Uutisotsikot
Sakukon rakennuttajaksi ja valvojaksi Brado Oy
5.3.2021Nyt kannattaa suojata piiput naakoilta
5.3.2021Seurakunnan työryhmien jäsenet valittiin – lisäksi tehtiin kaupat Tammijärven kyläkirkon irtaimistosta
4.3.2021Oppilaat käyttivät käsidesiä väärin
4.3.2021Autoasi Joutsan omistaja vaihtui – Muinonen jatkaa liiketoimintaa
4.3.2021